Прокурори завели справу на Ляшка

0

Генеральна прокуратура почала розслідувати погрози голови фракції Радикальної партії у Верховній Раді Олега Ляшка на адресу прокурора Чернігівської області Віктора Носенка. Про це сказано в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури, передають Українські Новини.

Зазначено, що в п’ятницю низка ЗМІ оприлюднила відеозапис погроз із боку Ляшка на адресу прокурора Чернігівської області.

За даним фактом головним слідчим управлінням Генпрокуратури внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 345 (погроза насильством щодо працівника правоохоронного органу через виконання цим працівником службових обов’язків) і ч. 1 ст. 343 (вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або домогтися ухвалення незаконного рішення) Кримінального кодексу.

Водночас проводяться невідкладні слідчі й процесуальні дії, спрямовані на встановлення істини й забезпечення швидкого, повного й неупередженого розслідування.

«Зокрема, до Верховної Ради України спрямовані лист і повістки про виклик народних депутатів України, які згідно з наявними матеріалами можуть бути свідками здійснення злочину, для проведення слідчих і процесуальних дій з їхньою участю», — сказано в повідомленні.

Генпрокуратура наголошує, що за цей злочин передбачена відповідальність як виправні роботи терміном до 2 років, арешт терміном до 6 місяців або обмеження волі терміном до 3 років.

Раніше ЗМІ оприлюднили відеозапис, на якому видно, як Ляшко погрожує Носенку за нібито фальсифікацію кримінальних проваджень.

«Пику від’їв… Коли зміниться влада, послухай мене, морда, знаєш, де будеш сидіти за фальсифікації?! Схуднеш втричі. Ти на себе в дзеркало давно дивився? свине ти», — говорить голова парламентської фракції обласному прокуророві.

Обурення Ляшка спричинило затримання підозрюваного в хабарництві мера міста Мена Чернігівської області Геннадія Примакова, що є членом Радикальної партії.

Як повідомляли Українські Новини, раніше члени фракції Радикальної партії заблокували трибуну Верховної Ради України з вимогою створити тимчасову слідчу комісію з офшорів.

Нагадаємо, радикали принесли в зал розкладачки і вимагали створення такої комісії. Водночас спікер Парубій повідомив, що вивчить це питання, і доручив апарату Ради розглянути його.

Комментарии закрыты